Stojíte na křižovatce? Doprava, doleva nebo vpřed?


Jste úspěšný leader a právě jste založil rodinu. Stojíte na křižovatce a rozhodujete se: doprava - kariéra, doleva - spokojená rodina. Kam pojedete? Co když se nechcete rozhodovat? Jeďte prostě rovně!


Spojte úspěšnou kariéru se spokojeným rodinným a osobním životem. Mýtus? Naopak. Kvalitní osobní a rodinný život může nakopnout váš leadership. Můžete se stát ještě úspěšnějším leaderem.


Jestli budeme leaderem v práci i v rodině, je čistě naše rozhodnutí. Úspěšní leadeři nemusí být leadery i doma. To je rozhodnutí mezi partnery. Každopádně nemusíme se vzdávat nastartované kariéry jenom proto, že jsme si založili rodinu. Zvládnout se dá obojí, jen to chce naše uvědomění: kam chceme směřovat, co nám jako partnerům bude vyhovovat a jaké si nastavíme vize a pravidla.Rodina jako tým

Průzkumy ukazují, že kvalitně strávený čas s rodinou z nás dělá lepší leadery. Vyrovnaný pracovní, osobní a rodinný život nás činí spokojenější.


Když máme pracovní tým, který vedeme dlouho, jsme si jisti v kramflecích. Jakmile si založíme rodinu, je to pro nás něco nového. Krok do neznáma. Ale je to naše dobrovolné rozhodnutí, do kterého jdeme s elánem, ale i s obavou. Přitom ve vedení týmu a rodiny můžeme najít několik společných paralel.


Jedinečnou výhodou rodinného týmu je, že všichni týmoví hráči jsou v týmu dobrovolně a rádi. A to je velké plus!


Proč nevyužít ty dlouhé hodiny školení úspěšného leadershipu také doma? Stejně jako v práci leader vede tým, tak rodič doma poskytuje vedení svým dětem a je rovnocenným partnerem svému protějšku. A jaké jsou nejdůležitější atributy ve vedení týmu?


  • důvěra

  • komunikace

  • odpovědnost

  • týmová spolupráce

  • inspirace a povzbuzení

  • volnost

Se svými dětmi máme obrovskou výhodu. Jsme pro ně přirozenou autoritou hned od začátku, aniž bychom se o ni museli přičinit. Věří nám. To, co si v týmu nejdřív potřebujete vybudovat, v rodině máte velmi přirozeně. Ale pozor, bez dalšího přičinění nic netrvá věčně.Buďme parťáky

Jako ve všech životních situacích je důležitá komunikace a odpovědnost. Pokud to není zdraví ohrožující, nechme naše děti dělat chyby, ze kterých se poučí. Učme je pro život. Mluvme s nimi a naslouchejme bez hodnocení. Tak, jak vedeme svůj pracovní tým k odpovědnosti, můžeme úměrně jejich věku vést i naše děti.


Důležitý je partnerský vztah. A teď tím myslím partnerství mezi rodičem a dítětem. My dospělí bychom měli upozadit naši absolutní a jedinečnou pravdu. Stejně jako v týmu je důležité budovat vztah, inspirovat druhé a povzbuzovat je. Učme naše děti pro život. Buďme jim oporou.


Když se věnujeme rodinným aktivitám, nepřemýšlejme nad prací. Užijme si je. Čas plnohodnotně strávený s rodinou se nám vyplatí. Z pohledu času stráveného s rodinou jde o kvalitu, ne až tolik o kvantitu. 

Snažme se dělat maximum pro to, abychom pro naše děti byli tím nejlepším lídrem jejich života.

 

Zvlášť když jsou malé, nechápou naše dospělácké vize a na čem tak ambiciózně pracujeme. Chtějí nás, jako svého nejlepšího parťáka, ne jako ředitele zeměkoule. Buďme tu skutečně pro ně. Buďme jim oporou. Navíc chvíle, které si užijeme s rodinou, nás nabíjí a v práci jsme pak efektivnější.


Přemítáte teď jak skloubit vaši našlápnutou kariéru a rodinu? Nejste si jistí, jak to zvládnout

přesně ve vaší situaci? Hodilo by se vám s někým si to probrat? Neváhejte mě kontaktovat.

Určitě spolu najdeme řešení!


Jsem Eva Weberová,

koučka ambiciózních lídrů
Chcete mít neustálý přehled o novinkách z oblasti leadershipu a osobního rozvoje?
26 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Eva Weberová

koučka a lektorka úspěšného leadershipu