Máte zbilancováno. A co teď?

Aktualizováno: 3. 11. 2021


Konec roku k bilancování doslova vybízí. Někteří už je mají pro letošní rok za sebou, jiní se na roční bilancování teprve chystají. Nabízím Vám užitečný způsob, který dostane vaše bilancování na vyšší úroveň. Nejen na konci roku.


Prvně je potřeba vědět, co bilancujete. Jaký byl přesně váš záměr, úkol, cíl? Doporučuji jej mít napsaný. Pokud máte, otevřete si své zápisky a najděte ho.


Máte? Uvědomte si, co všechno jste pro splnění cíle dělali. Co všechno jste si potřebovali připravit, promyslet, naplánovat?


S kolika lidmi jste potřebovali spolupracovat? Kolik úsilí jste do splnění svého záměru dávali? Kolik času jste tím strávili? Až potom se zaměřte na to, do jaké míry jste svůj záměr dokončili.


Jaký máte teď ze sebe pocit? Co cítíte, když jste záměr dokončili? Uvědomění si emocí je pro mozek užitečné. Podporujete tím své učení "pro příště". A to i v případě, že realizace byla těžká nebo nemáte ze sebe úplně dobrý pocit. Není cílem se v pocitech nikterak koupat nebo dokonce utápět. Poté, co si uvědomíte své pocity, oceňte se.


 

Vždy je za co se ocenit. Udělejte to právě teď.

 

Oceněním však vaše bilancování nekončí. Dostáváme se k tomu důležitému. Máte před sebou svůj záměr a víte, kam jste se dostali. Máte dost možná odškrtaný seznam úkolů. Znáte své pocity a už jste se i ocenili. Máte zbilancováno. A co teď?


Teď si uvědomte, co vám celá vaše práce na daném záměru dala.


Co jste se naučili? Kam jste pokročili? Co vás zaskočilo? Co byste příště dělali jinak?


Posuňte své bilancování na vyšší úroveň.


Už víte, co nového jste se naučili, nebo v čem jste se utvrdili. Kde ještě jinde můžete tuto zkušenost využít? Při jakém jiném záměru se vám tato zkušenost bude hodit? Případně co teď potřebujete udělat, abyste svůj záměr dokončili?


A závěrem, když už máte všechny své myšlenky takto pohromadě, využijte toho a naplánujte si rovnou další věc, kterou potřebujete udělat, abyste se zase posunuli o krok dál.Ať se vám daří!


Jsem Eva Weberová, koučka a lektorka úspěšného leadershipu.

Určitě spolu najdeme řešení!


Chcete mít neustálý přehled o novinkách z oblasti leadershipu a osobního rozvoje?


47 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Eva Weberová

koučka a lektorka úspěšného leadershipu